Kontracepcija

Sex za vrijeme mjesečnice

alohae

Imali smo nezaštićen odnos na njeno nagovaranje kako se tada nemože zanijeti.Ovaj put joj je ciklus trajao 36 dana(6 dana je kasnio).Mi smo se seksali zadnji dan trudnoće (5.).Prvih dana je imala obilno krvarenje tako da nije ''lažna mjesečnica'' ili kakvo vaginalno krvarenje.Po nekoj logici ako propada jajna stanica znači li to da je nemoguće da zatrudni ako joj ovulacija slijedi tek za 15-ak dana ?!!Zanima me samo kakva je mogućnost.(nisam ejakuirao).
Općenito,nailazim na oprečne informacije.Da li je trudnoća moguća SAMO za vrijeme ovulacije ili i uvijek samo je za vrijeme ovulacije povećana mogućnost?
Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

Trudnoća je moguća kad je ovulacija i to dva dana prije i dva dana poslije ovulacije što znači da je žena 5 dana u mjesecu plodna.

alohae

Znači nema straha od neželjene trudnoće u mome slučaju?

alohae

Joj krivo san napisao.Seksali smo se zadnji dan menstruacije(5.). Ja san napisa trudnoće. Glupost.

Natalija Beljo, dr. med.

Shvatila sam da je mjesečnice i ako nisu plodni dani nema straha.

alohae

Uz svo dužno poštovanje to znam.Ako nisi plodni dani nema trudnoće.Plodni dani su 2 prije 2 poslje ovulacije.

Dali je moguće da ovulira kad ima mjesečnicu?Čitao sam da se to može desiti kod žena sa kratkim ciklusima.Ali moja partnerica ima ciklus od 30 i više dana(zna kasniti 5-6 dana)
npr. 1.5. je prvi dan menstruacije, i traje do 5.5. pa onda ovulira 15.5. (plodna je 13.,14.,15.,16.,17.) i onda neplodni dani do sljedeće mjesečnice 1.6.
Ovo je trivijalan prikaz da vam predočim konfuziju koju doživljavam čitajući neke članke u kojima piše da se može ostati trudan u vrijeme mjesečnice.Je li to u teoriji moguće,kao što sam gore naveo?

Znam da tlačim,hvala na pomoćiu...

Natalija Beljo, dr. med.

Kao što ste i napisali to se može dogoditi kad je ciklus kraći pa ranije nastupa ovulacija, ali bez obzira na ciklus zbog našeg bioritma i sli. može se ovulacija pomaknuti na nekoliko dana prije ili kasnije . No , sad nemojte odmah paničariti ako bi joj kasnila neka napravi test.

alohae

Čitam po forumima da spermij može unutar žene preživjeti i do 7 dana?!! Jei to istina,ako nije koliko ipak može?
Jer ako može preživjati 7 dana onda računanje plodnih i neplodnih dana nebi imalo smisla.Ako razumijete.

Natalija Beljo, dr. med.

Nije istina jer bi bilo upravo kako ste napisali . U rodnici su 24 sata.