Kontracepcija

spirala

bfbranka

Poštovana, prije pola godine stavila sam spiralu. Budući da dojim, to je bila jedina mogućnost kontracepcije. Dobro podnosim, ali jedini problem su vrlo vrlo obilne menstruacije i jako iscjedak od kad je spirala postavljena. Rađen je i papa test koji je uredan, mokraća uredna, drugih smetnji nemam. Zanima me od kud taj iscjedak i da li bi promjena spirale šta poboljšala? Hvala

Natalija Beljo, dr. med.

S obzirom da su menge obilnije pretpostavljam da nije Mirena i u tom slučaju se ciklus produži i postane obilniji. Tako da ako bi i dalje bilo tako stavite Mirenu.

zumra123

postovani, da li moram nakon vadjenja spirale da ostanem u drugom sanju, hvala unaprijed...

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne razumijem vaše pitanje. Da li možete ili morati ostati trudna?
Dakako da možete ostati trudna ako to želite.