Kontracepcija

TACI Savet o kontracepcije

Tanja S

Dozivela sam akutni belodrobnu amboliju prije 2 godina. Pred to sam pil kontraceptivne tablete Microgynon 14 godina. Kardiolozi su mi rekli da ne sme da uzimam vise ove kotraceptivne tablete i bilo koje druge kji sadrze hormone. Medzutim hormone sadrze i spirale. Mene vec menstruacija cas mi doghe redovno cas mi kasni po 2-3 meseca. Sta mi savetujete kao kontracepcija?

Molim Vas pisite mi.
Pozeljujem Val lepi dan
Vasha TACI

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, savjetujem spiralu (Mirena). Ona ne povisuje rizik za trombozu.