Kontracepcija

Test za trudnocu

panda05

Postovani,
Kolika je tocnost clearblue testa 19. dan nakon odnosa tocnije 16 dana nakon ovulacije? Ima li potrebe za ponavljanjem?

Ivo Balenović, dr. med.

U to vrijeme test je gotovo 100% točan. Nema potrebe za ponavljanjem.

panda05

Moze jos jedno pitanje. Ovako pijem biotin vec par dana po 5mg dnevno jeli to prevelik unos? Jer konstantno mokrim svako pola sata idem na wc i po noci ne mogu spavat.

Ivo Balenović, dr. med.

To nije prevelik unos, a što se mokrenja tiče bilo bi dobro da uradite analizu mokraće. Možda se radi o upali mokraćnih puteva.

Ivona2403

Poštovani, ako sam odnos imala 6.dana ciklusa,prvi dan mjesecnice 29.6 a odnos 4.7 i to je jedini odnos ovaj ciklus,vjerovatno i nisu bili plodni dani, kada mogu najradnije napraviti test za trudnocu? Hvala unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, odnos je bio u vrijeme neplodnih dana. Test možete napraviti najranije dva tjedna nakon odnosa. Tada se (u slučaju trudnoće) u urinu može detektirati beta hcg.