Kontracepcija

Trudna?

Postovani, pijem yaz tablete vec par mjeseci i nedavno sam imala incident... A to je sljedeci:

Dobila sam menstruaciju 25.6.2013. te sam normalno nastavila piti tablete, 7-8 dan sam povratila u 24:00 sata, a svaki dan ih redovno pijem u 21:00h.
Od tad sam povratila jos 1 negdje 4 dana prije nego sam trebala poceti piti bijele tablete, oko 6 ujutro ali to je od alkohola.

Nadalje, vracala sam se sa mora taman kada sam pocela piti bijele tablete, popila sam 1 bijelu tabletu, i dan kasnije krenula doma. Kutiju sa pilulama am zaboravila na moru. I od silne panike sam kupila novu kutijicu yaz tableta i crvenu sam popila odma u 2 popodne te iducih dana sve do danas nastavila piti u 21:00h.
Mengu nisam dobila a ocekivala sam ju 22.7.2013 +/- 1 dan. Ja se nadam da sam ju preskocila jer sam popila samo 1 bijelu tabletu i odma pocela piti sve ispocetka. Mozete li mi potvrditi da je to moguce??

Pokusala sam odma povratiti tu crvenu da popijem bijelu iz te kutije ali nisam mogla nista povratiti posto sam se vratila tek sa mora i nisam nista jela taj dan.

Danas 19.8.2013. u 21:00 cu popiti 3. bijelu tabletu a mengu jos nisam dobila te me strah...

Imam odnos redovno da partnerom svaka 2-3 dana, i nikada ne svrsava u mene. Uvijek ga prije izvadi. Jedno 3 puta smo napravili da kad je svrsio da ga je obrisao pa bismo opet nastavili...

Molim Vas za mišljenje i sugestije, hvala!

Dejan Šakoronja, dr. med.

Moguće je. Napravite test da isključite trudnoću i nastavite uzimati dalje po shemi.

kety#

Poštovani, dali je moguce zatrudniti ako je bilo penetracije ali on nije ejakulirao ?

cabi_babi

Postovani, koliko je vjerovatna trudnoca ako se mali dio sperme slio u rodnicu, s tim da je djevojka nevina? I da li ste se cesto susretali sa takvim slucajevima ili znate za njih? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kety, ne ako nije bilo ejakulacije tijekom odnosa niti prije.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Šansa mala.Osobno se nisam sreo s takvim slučajem, ali postoji.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne radi se o menstruaciji već o neurednom krvarenju. Vjerovatno probojno.

Lola999

Lijep pozdrav. Ja i moj decko smo imali odnos s kondomom,kad samo zavrsili bilo je pauze oko 15 min i onda je opet stavio kondom al je puko,odmah smo prestali.Molim vas odg postoji li kakva mogucnost tr,iako mislim da su bili ne plodni dani?Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne ako noje bilo ejakulacije.

ZabrinutiKorisnik

Postovani, moja djevojka i ja imali smo odnos tijekom njenih plodnih dana. Stavio sam penis u nju bez kondoma na par sekundi, zatim ga izvadio, stavio kondom i nastavio sa kondomom. Svrsio u nju (makar sam kondom imao) nisam, vec sam ga izvadio prije. Ona vec neko vrijeme ima upalu stitnjace, no zadnje dvije menstruacije su joj dosle tocno na vrijeme. Menstruacija joj je trebala doci danas, no nema je. Zadnjih tjedan dana osjecala je blage bolove u donjem dijelu trbuha, jela je vise i imala je osjetljive sise (sve kao i obicno u pmsu), no uz to imala je malo "napuhani" trbuh u donjem dijelu i ponekad je morala cesce pisati.
Taj dan kada smo se seksali nisam svrsio prije seksa, tako da nije moglo ostati spermija u penisu.

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovani, prema navedenom nemate razloga za brigu. Najvjerojatnije se radi o pms-u. Problemi sa štitnjačom mogu prouzročiti neredovite cikluse.

ivito

Postovani, mozete li objasniti simptome "lazne menstruacije" i po cemu se razlikuje od normalne te kada nastupa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, postoji samo normalna menstruacija koja nastaje zbog hormonskih promjena nakon ovulacije. Sve ostalo su krvarenja koja mogu biti disfunkcijska (zbog hormonskog disbalansa), kontaktna (mehanički razlog), te krvarenja do kojih dolazi nakon oplodnje jajne stanice (u trudnoći). Pod lažnom menstruacijom se najčešće smatraju krvarenja u ranoj trudnoći. Razlikuju se od menstruacije po obilnosti, trajanju i nepravilnim javljanjima. Oskudnije su, kraće traju od normalne menstruacije i ne javljaju se u redovnim ciklusima, Žene koje imaju redovite menstruacije teško će ih zamijeniti za 'lažne'.

Jasmina jas

Postovani prije dva mj sam prestala uzimati pilule i menstruacija mi prvi mjesec dosla nakon 27 dana iii sada ovaj mjesec sam bila kod ginekologice 25.7i rekla mi je da imam bas danas ovulaciju zapravo da ce svaki tren puknut folikul...i u nedelju 30.7 imala zasticeni odnos..zadnja menga je bila 13.7 dali sam mogla nekako ostati trudna ako je kojim slučajem puknuo kondom

Jasmina jas

Zaboravila sam napisati da sam danas dobila preuranjenu menstruaciju...moze li biti to od stresa?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, pošto ste dobila menstruaciju sigurno niste trudna. Menstruacija je došla 12 dana nakon ovulacije (koja je bila 25.7. kako se vidjelo na ultrazvuku) što je uobičajen vremenski period.

Jasmina jas

Ali jedino me zanima nikada mi nije tako menstruacija uranila? Sto moze utjecati na nju?

Jasmina jas

Oprostite sto vas smetam ali ovo mi je 4 dan menstruacije i nema vise nista inace sam imala po 7 dana..dali sam mogla nekako ostati trudna?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacije nisu uvijek istog intenziteta i trajanja. Vaša je došla 12 dana nakon ovulacije (koja je potvrđena ultrazvukom), dakle na vrijeme. Ukoliko nije došlo do ejakulacije u rodnicu prilikom odnosa ne postoji mogućnost trudnoće.