Kontracepcija

trudnoca nakon koristenja Diane 35 u periodu od 3 mj.

berinsonka

Postovani,

Na zadnjem pregledu, jajnici mi nisu bili policisticni samo su izgledali tako - tako mi je doktor rekao. Preporucio mi je 3 mj terapije Diane 35 i da izvadim hormonalni status koji je ok. Zavrsila sam terapiju, upravo sam dobila menstruaciju. Mene zanima da li odmah postoji mogucnost da ostanem u drugom stanju, ili treba proci izvjesno vrijeme i ako treba, zasto je to tako. Inace, imam sincica od 2 godine, ali voljela bih da se ima sa nekim druziti happy

Unaprijed zahvaljujem,

Nataša Šemnički, dr. med.

berinsonka ,

pokušajte odmah s trudnoćom.
Svakako bih vam savjetovala pretraga prije trudnoće ( KKS, Fe, TSH, urin, GUK+inzulinom, imunologija na Toxoplasmu g te kontrolu stomatologa)
U ovim nalazima leži odgovor zašto eventualno ne bi moglo doći do trudnoće.

l.p.

berinsonka

Postovana,
najprije da Vam se zahvalim na odgovoru. Sada imam novi problem. Ono sto je trebalo biti menstruacija je stalo. Kada sam Vam pisala poruku, tek je pocela i bila je jako oskudna (par smedjih mrljica). Sada vise nema nista. Imala sam odnos odmah nakon sto sam zavrsila sa terapijom. Zanima me koliko djeluju tablete Diane 35 i dali je moguce da sam vec ostala trudna. Ja sam malo pesimisticna jer sam i prvu trudnocu "cekala" skoro dvije godine. Voljela bih da jesam ali ni sama ne znam sta se dogadja.
Nemam nikakvih bolova, osjecam se ok.

Unaprijed zahvaljujem.

Nataša Šemnički, dr. med.

berinsonka ,

učinite krvni test na trudnoću,

l.p.

berinsonka

Pozdrav,

Nazalost svi testovi su negativni sad , po svemu sudeci nemam ovulacije... Mislila sam poceti piti caj - macina trava ili vrkuta, mozda mi to pomogne. Da malo odmorim od tabletica happy

Sta Vi mislite o tome?

L.P.

Nataša Šemnički, dr. med.

berinsonka ,

može se dogoditi da prva 3mj ipak ne bude ovulacije.
Slobodno pijte macinu travu i vrkutu.

l.p.

berinsonka

Pozdrav,

A da li postoji mogucnost da, ako budem uporna sa cajevima, povecam sanse za ovulaciju ? I kada opcenito nastupa ovulacija? To je jedino sto ne razumijem, ovo ostalo sam doktorirala happy, meni se cini. .. Narucena sam u ovom mjesecu da povadim status: kortizol, tsh, prolaktin i ja mislim da je to to, pa cu Vam javiti vrijednosti. Voljela bih cuti Vase misljenje o svemu.

L.p.

Nataša Šemnički, dr. med.

berinsonka ,

svakako pokušajte sa čajevima.
Ovulacija nastupa 12-14 dana prije predstojeće menstruacije. Tako ako vam je ciklus 30 dana ovulacij je 16-18.d.m.c.

L.p.

berinsonka

Hvala Doc. big-smile

Sada imam novo pitanje, zapravo ja imam more pitanja ali ne mislim da iko ima vremena toliko za objasnjavanje ... hehe . postavila sam novo pitanje na forumu ne znam jeli mi odobreno (iskreno ne kontam kako to ide, nova sam tu) ...radi se o mojoj prosloj i buducoj trudnoci. prosla trudnoca se zavrsila u 32n.g. i pored gyniprala i sta sve jos ni sama ne znam, ja sam se jednostavno "otvarala". porod je protekao spontano, na prirodan nacin. mene su puno sjekli iako je beba bila samo 1900..
Eh sad pitanje: da li ce sljedeca trudnoca biti kao ova? Hocu li morati raditi neke posebne pretrage u sljedecoj trudnoci? I da li to sto sam "uska" znaci da je pametnjie da idem na varijantu carskog reza ili sta?
Znam da Vas gnjavim pitanjima a jos uvijek nisam ni trudna ali takva sam kao osoba, uvijek zelim biti pripremljena za sve unaprijed... kao da imam sve pod kontrolom i osjecam se bolje..

Toliko za ovaj put...

puno Vam hvala sto izdvajate vrijeme za mene i moje probleme..

L.P.

Nataša Šemnički, dr. med.

berinsonka,

svaka je trudnoća za sebe i sada porodni kanal više nije isti i slijedeći porod bi trebao biti lakši.
naravno da ovisno o veličini bebe će se procjeniti koji put poroda je za vas najsigurniji.
Ovo je sve hipotetski jer vas nisam pregledala.

l.p.

berinsonka

Postovana,

hvala Vam na odgovorima, kada povadim nalaze napisat cu vam vrijednosti htjela bih cuti Vase misljenje... Mada sam tek narucena 21 da uzmem uputnice, pa dok gore sve to obavim, pa dok bude gotovo...

Lijep pozdrav do tada..

Nataša Šemnički, dr. med.

berinsonka ,

kompletno mišljenje mogu dati tek nakon pregleda.

l.p.

berinsonka

Postovana,

zaboravila sam Vam predociti ove nalaze:

FSH :4,4
LH : 3,1
beta Estradiol: 59
prolaktin: 347

nalazi su vadjeni treci dan ciklusa, po preporuci doktora..

Molim Vase misljenje...

L,P,

Nataša Šemnički, dr. med.

berinsonka ,

estradiol je nizak a ostali hormoni uredni.
Kompletno mišljenje mogu dati tek nakon pregleda i kompletnog BHS-a.

l.p.