Kontracepcija

visok tsh u trudnoći

bubamara22

> Poštovani, slobodna sam Vas kontakirati jel sam u velikoj brizi.
Naime unazad 10 godina bolujem od hipotireoze i uzimam lijek letrox 125 mg.
Imama dječaka od 2 godine i trudnoćami je prošla uredno, kontrolirala sam tsh t3 i t4 svaka 4 tjedna i uz povišenje doze sve je bilo uredno.

> Naime ponovo sam trudna, u 20 sam tjednu trudnoće.
> Uzimam prije trudnoće eutirox 15o i 125 naizmjenično svaki dan.
> Sa 6 tjedana trudnoće vadim tsh koji iznosi 3,5 i mjenjam dozu na 150
> na dan jel bi tsh u trudnoći trebao biti oko 2.
> Sve je u granicama normale do vađenja 08.09 kada mi tsh iznosi 0,58 pa
> mi doktorica mjenja dozu na 125 na dan.
> Poniovo vadim tsh 19,10 i u totalnoj sam nevjerici jel mi tsh iznosi 21.
> Molim Vas povratnu informaciju kako je moguće da
> mi je tsh tako porastao u samo 5 tjedena i da li to može štetiti
> nerođenom djetetu.
Ginekolog i endokrinolog me uvjeravaju da će sve biti uredu i da gotovo nema šanse eda će to štetiti pošto čim sam dobila nalaz tsh od 21 uzimam eutirox 175. što
> mi je činiti i koliko je ovo opasno za bebu i kave mogu biti posljedice
Unaprije hvala na odgovoru
Zabrinuta buduća mama

Dejan Šakoronja, dr. med.

Bit će sve u redu. No ja nisam kompetentan da vam na to da odgovor. Konzultrijate endokrinologa