Kontracepcija

yasmin

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita je potpuna i tijekom uzimanja tableta i tijekom pauze.

Zmaya

Poštovani, nastavno na vaš odgovor, nadam se da će sve biti u redu. Kad sam uzimala 5.tu pilulu iz pakiranja, taj dan, imala sam spolni odnos. Zadnju tabletu popila sam ovu subotu 1.8.danas bi trebala dobiti menstuaciju ako je sve ok. Inače uvijek bude točno u dan danas malo kasni. Je li to normalno?

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, menstruacija ne mora doći uvijek u dan, a kod žena koje uzimaju oralne kontraceptive, ona može ponekad i izostati.

Zmaya

Dakle ne bih se trebala brinuti jer pijem kontaceptive?

Ivo Balenović, dr. med.

Ako ih redovno pijete zaštita je potpuna.

marijam97

Postovani, dobar dan.
Ovo mi je 5i mjesec koriscenja Yasmina. Naime, do sada sam sa pilulama koristila i kondome uvijek, do poslednjeg puta (11 april) kada je kondom pukao i decko je zavrsio u meni. Veceras u 21 treba da popijem 20tu tabletu. Dakle odnos je bio kada sam uzela uredno13tu tabletu. Sve tablete sam uredno uzimala ovoj blister, sa do 3 sata kasnjenja mozda 2, 3 puta. Ostale cini mi se redovno. Medjutim od juce imam pritisak u abdomenu kao da cu da dobijem, a uvijek dobijam na pauzi 3.dan nakon zavrsenog pakovanja. Dakle imam jos jednu veceras i jednu sjutra, a osjecam pritisak, i jako se plasim trudnoce.Da li je moguce da su ta odlaganja od 3 ili manje sati uticala na efektivnost pilule?
Takodje, ovaj mjesec sam pila pilule u 21 sat, dok sam proslih puta pila u 20h ,pa sam od pocetka ovog pakovanja promijenila.Moze li to sta poremetiti?
Hvala lijepo unaprijed

Ivo Balenović, dr. med.

Poštovana, zaštita se nije smanjila. Ne postoji mogućnost trudnoće.