Kontracepcija

Zaboravljena kontracepcijska tableta

val.perkovic

Poštovana,
unaprijed zahvaljujem na Vašem odgovoru.
Moj problem je sljedeći. Devet mjeseci pijem kontracepcijske tablete Diane-35. Posljednju menstruaciju dobila sam u noći između 10.7 i 11.7.
U nedjelju, 14.7 počela sam piti novu karticu tableta. Tjedan dana kasnije, 21.7 shvatila sam da nisam popila tabletu od prethodnog dana, tj. od 20.7. te prema uputama na tabletama, budući da sam zakasnila više od 12 sati, popila obje tablete, i za subotu i za nedjelju.
Kolika je mogućnost trudnoće, i ako postoji, kada bih ju testom najranije mogla utvrditi, budući da sam spolni odnos imala upravo u subotu kada sam zaboravila popiti tabletu????????
U slučaju trudnoće, postoje li mogućnosti malformacije ploda zato što je do eventualnog začeća došlo tijekom uzimanja kontracepcijskih tableta????????
Teško mi je utvrditi ovulaciju zato jer mi je prije nekoliko godina odstranjen jedan jajnik, bio je policističan.

Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.
LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mislim da se ne radi o trudnoći. Dobro ste postupili. Ako izostane menstruacija, tada napravite test.

val.perkovic

Poštovani,
hvala Vam još jednom na odgovoru.

LP

Dejan Šakoronja, dr. med.

Molim.

darwina

Poštovani, pijem Yaz več drugu kutiju. Naime, tabletu pijem oko po 10,10 ujutro no sada sam vec dva dana zakasnila za oko 3,3 i pol sata..Postoji li mogućnost od trudnoće? Hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne postoji.

vanja-girl

Poštovani,
Pijem kontacecijske pilule Legravan oko 17-18h svaki dan, međutim u subotu i nedjelju 9. i 10.7. sam zaboravila da popijem, i popila sam obe pilule u ponedjeljak ujutro, oko 7h. To jutro sam imala i spolni odnos, pa sam popila tabletu za dan poslije eskapela, i nastavila sam redovno da pijem Legravan tablete. Zanima me da li pilula za dan poslije utiče na dejstvo Legravan tableta? I da li smijem da imam osnos bez kondoma, tj. koliko od preskočene pilule treba da prođe da bi tablete opet imale puno dejstvo?
Unaprijed hvala

Dejan Šakoronja, dr. med.

Ne bi trebalo doći do trudnoće. Dalje dodatna zaštita tjedan dana.

labtec0

Poštovani,
Pijem Lindynette 20 i dogodilo mi se da sam zaboravila popiti posljednju tabletu (21.) i slijedila sam upute da onda taj 21. dan bude zapravo 1. dan pauze pa počinjem piti opet nakon 7 dana samo dan ranije nego inače. Sve ostale sam popila redovito u isto vrijeme,jedino tu posljednju nisam popila. To mi se dogodilo prije dva mjeseca te je sljedeća menstruacija bila lagana (takve su mi otkako pijem lindynette). Sljedeće pakovanje sam popila sve pilule,znači prošli mjesec. Sada,2 mjeseca nakon mi se dogodila ista stvar pa zadnju nisam popila i dobila sam menstruaciju 2.dan pauze koja je obilna i slična onima kakve sam imala prije korištenja pilula. Zabrinuta sam sada jesam li uopče zaštićena i jesam li bila prošli mjesec?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Zaštićena ste svakako. Postupila ste prema uputama.

labtec0

Poštovani,
još me samo zanima ima li veze što mi je ova menstruacija obilna i ista kao kada nisam pila pilule,a inače dok pijem pilule je gotovo neprimjetna i nimalo nalik na ovoj sada. Znači li to da je došlo do ovulacije iako sam popila svih 20 pilula u isto vrijeme,osim te zadnje ?

Hvala puno na vašem odgovoru

Dejan Šakoronja, dr. med.

Nije došlo do ovulacije. Nema veze s intenzitetom krvarenja.