Kontracepcija

zaboravljena pilula

xoxo

Poštovana!

Pijem yaz oko pola godine. Zaboravila sam popiti 2. tableticu iz blistera, popila sam ju tek sljedeći dan oko podneva, pa 3.tableticu taj dan oko 8 navečer i sljedeći dan normalno navećer. Brinem se jer sam sam tog 4. dana imala snošaj, al pilule sam nastavila normalno piti. Koje su šanse na sam trudna? Onako u postocima? suspicious

Zahvaljujem za odgovor!!

lindynette19

Poštovana,
pijem lindynette pilule 2 mjeseca, prošlu subotu sam zaboravila popiti tabletu (12. po redu) te sam ju popila u nedelju.. 17h poslije.. na uputstvima piše da se popije zaboravljena tableta čim se shvati da je zaboravljena, a sljedeća u vrijeme kada se pije.. i piše da se treba koristiti dodatna zaštita sljedećih 7 dana..
danas sam imala spolni odnos i dečko je ejakulirao u mene.. kolka je mogućnost da sam trudna? :/

atenatena

Poštovana,

Pijem Logest kontracepcijske pilule. Prema preporuci liječnika nakon pune dvije godine uzimanja kontracepcije napravila sam pauzu od 6 mjeseci. Sada nakon pauze ponovno sam počela koristiti kontracepciju (od 3.mjeseca 2011.). U 5. mjesecu prekinula sam kontracepciju na sredini ciklusa i očekivano, nakon 2-3 dana, dobila menstruaciju. Zanima me da li takav prekid uzimanja pilula može imati hormonske posljedice ili posljedice na sljedeće menstrualne cikluse te koji vremenski period mora proći kako bih ponovno mogla uzimati kontracepcijske pilule?(Kroz cijeli 5. mjesec nisam imala spolne odnose) Zahvaljujem na odgovoru.

Pozz happy)

Natalija Beljo, dr. med.

xoxo =% zaštita je ostala ista .

lindynette 19 Vi ste u trećem tjednu tako da nema panike.

antenaantena Ne znam zašto ste ih ponovo prekinuli u 05 mjesecu, ono na što djeluje je jedino hormonski status tj. šokirate org.

xoxo

sigurno? jer imam neki čudni osjećaj oko jajnika... ili sam jednostavno toliko prestrašena da umišljam... ? :-S dali mogu već sad posjetit svog ginekologa iako je od odnosa prošlo tek 10 dana...?

atenatena

Poštovana,

Prekinula sam ih koristiti u sredini ciklusa zbog učestalih glavobolja koje su se počele intenzivno pojavljivati. No uspostavilo se da one nisu uzrok već pogoršanje vida (jer već godinama nosim naočale). I sada me zanima koji vremenski period mora proći kako bi ih ponovno mogla koristiti. (Do tada sam ih uredno koristila, nikada nisam izostavila tabletu i nikada nisam imala neke neželjene simptome).

Mali Vilenjak

Poštovana! Pijem Yaz već 14 mjeseci, u ovomjesečnom blisteru zaboravila sam popiti 19. tabletu. Tablete inače pijem u 23 sata, zaboravljenu tabletu popila sam sljedeći dan u 19 sati, pa redovnu tabletu u 23 sata. Sutra ću popiti zadnju rozu tabletu pa me zanima da li smijem krenuti s placebo tabletama ili ih moram preskočiti i krenuti s novim blisterom? Odnose s dečkom imala sam na 15. i 20. tableti, koristili smo metodu prekinutog snošaja, postoji li mogućnost trudnoće? Hvala Vam unaprijed!

Natalija Beljo, dr. med.

xoxo Još je rano , ali napravite test da se umirite.

antenaantena Od idućeg ciklusa.
Mali Vilenjak Popijte bijele i dalje po shemi.

leptir111

Pijem Cerazette 2 mjeseca. Nuspojava koja se dogodila je bila učestalo i nepravilno krvarenje tijekom ta dva mjeseca. Pilule sam pila redovito i u isto vrijeme, no kada sam krenula popiti zadnju tabletu drugog pakiranja, primjetila sam da jedan dan kasnim. Dakle, jednu tabletu u predhodnom tjednu sam preskočila, ali ne znam koji je to dan bio. Tada sam popila i drugu tabletu, tj. prvu tabletu trećeg pakiranja. Znači, popila sam dvije tablete odjednom. Taj isti dan imala sam spolni odnos. Zanima me koja je vjerojatnost od začeća, budući da cerazette spadaju u mini-pilule.

Natalija Beljo, dr. med.

Nema panike , pijte dalje po shemi.

ajaj

Poštovana,
pijem kontracepcijske pilule Yaz godinu i pol dana. Zaboravila sam popiti tabletu 17. dan pa sam idući dan popila dvije (17. i 18.), odnos bez zaštite (u uputama ne piše da je potrebna zaštita) sam imala 24. -zadnji dan. U uputama također piše da se 4 bijele tablete bace i da se nastave piti tablete iz novog blistera što sam ja i napravila. Međutim, zaboravila sam popiti i 2. tabletu iz novog blistera koju sam popila idući dan. Odnose nakon tog nisam imala. Ja sam pokušavala sama zaključit postoji li razlog za brigu, ali sam zbunjena pa Vas molim da mi kažete postoji li opasnost od trudnoće?

Natalija Beljo, dr. med.

Nema brige ni panike .

Victim

Poštovana,
pijem Cilest već nekoliko mjeseci i prošli tjedan, u četvrtak 9.6. zaboravila sam popiti zadnju tabletu iz pakiranja, što znači da sam zadnju tabletu popila 8.6.. iste večeri imala sam odnos, a menstruaciju sam dobila u ponedjeljak kao što bih ju i inače dobila da sam i popila zadnju tabletu. Napravila sam uobičajenu pauzu od 7 dana i počela s novim pakiranjem. Dva dana nakon toga (dvije popijene tablete) ponovno sam imala odnos. Zanima me kolika je mogućnost da ostanem trudna i trebam li uzimati hitnu kontracepciju?
zahvaljujem

Natalija Beljo, dr. med.

Ne trebate hitnu kontracepciju i nema straha od trudnoće.

ninichha

Poštovani,u nedjelju sam zapocela novo pakiranje DIANA-35,al drugu tabletu,20.5,zaboravila sam popiti(uobicajeno vrijeme u koje pijem je 21:30h).Sjetila sam se danas u 6:00 da sam zaboravila popiti,znači prošlo je 8 i pol sat,,,U prethodnom tjednu spolni odnos sam imala u utorak.Da li postoji mogucnost da zatrudnim?i da koristimo i mehanicku zastitu narednih 7 dana?

ninichha

Pardon,20.6.,a ne 20.5 happy I zaboravila sam napisati da sam jucer imala spolni odnos al decko nije svrsio u mene..

Natalija Beljo, dr. med.

Ne treba ništa sve ok .

ninichha

Opet ja... happy Citala sam po Vasem forumu da kod pitanja kao sto su moja pitate koliko trosimo kontracepcijske pilule.Meni je ovo 5 blister..Zahvaljujem vam se na odgovoru happy

charlotte123

pijem logest več godinu i 2 mjeseca. prošli tjedan imala sam nezaštićeni spolni odnos s dečkom, nakon toga u drugom tjednu uzimanja zaboravila sam popiti jednu pilulu.postoji li mogućnost trudnoće? hitno! hvala!

stefanek

Počela sam piti kontracepcijske tablete trinovum kako bi odgodila menstruaciju. Popila sam 5 tableta, za to vrijeme imala sam odnose, zadnju tabletu popila sam 25.06. u 12 h i to je bila moja zadnja tableta, imala sam sutra dan odnos ( znači prošlo je 15 h nakon zadnje tablete i više ih nisam pila) .Kolika je mogućnosta da sam ostala trudna jer još nisam dobila menstruaciju? Hvala!

Nazad
Naprijed