Kontracepcija

zaboravljena pilula triquilar

mirnap

Zaboravila sam popit jednu pilulu u trečem tjednu , sjetila sam se nakon 15 sati i tada sam ju uzela...poslije sam normalno nastavila s pakiranjem. ostala mi je još samo jedna...sad nisam sigurna kako trebam dalje nastaviti...trebam i odma po završetu ovog pakiranja početi s drugim ili opet normalno radim pauzu 7 dana?
i zanima me jel se kontracepcijsko djelovanje nastavilo iako sam zaboravila jednu pilulu?

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Nije vam se kontracepcijsko djelovanje nastavilo. Trebali ste malo čitati ovaj forum kad se to desilo jer je vaše pitanje jako često. Nako zaboravljene pilule 2 tjedna treba koristiti dodatnu zaštitu. Novu kutiju počnite uobičajeno, nakon 7 dana pauze.

mirnap

evo sada sam pročitala detaljnije upute ...i piše da se ta pauza treba napravit samo ako se ne uzme ta zaboravljena i prestane s uzimanjem . ako se uzme ta zaboravljena da se po završetku pakiranja treba odmah početi s novim. kako sada? zaboravila sam 17.pilulu

Dr. sc. Romana Dmitrović, dr. med.

Potpuno je svejedno jer ionako ne možete računati na kontracepcijsku zaštitu. Gore piše kako bih ja, ali možete i kako piše u uputama.