Kontracepcija

zaboravljena tableta lindinete 20

domina

Poštovani, sinoć ( četvrtak ) 10.07. u 20 sati popila 10 tabletu ( koja mi je bila po dani ma redu za četvrtak ) , ali sam primjetila da sam neku preskočila ( prepostavljam da je ili 8 ili 9 tableta, ali nisam više sigurna) , Sinoć sam popila 10, šta da uradim sa tabletom viška. Da li da je popijem tijekom dana, pa navećer nastavim dalje po redu kako ide ili da je zaboravim. Da li je potrebna dodatna zaštita slijedečih sedam dana. Hoču li napraviti pauzu od 7 dana prije uzimanja novog paketa pilula ili da nastavim piti odmah novi.
Inače ovo mi je peti mjesec da uzimam tablete.
Ima sam odnos zadnji put u ponedelja 7.7. da li postoji mogućnost trudnoće.
Srdaćan pozdrav

Dejan Šakoronja, dr. med.

Onu koju ste preskočili uzmite danas, a 11. sutra u uobičajno vrijeme.

domina

Poštovani hvala vam na prethodnom i postuplia sam prema vašim uputama, međutim kod 13 tablete pojavio se mali svijetlo smeđi iscjedak.
Sada sam na 16 tableti koju pijeme većeras u 20 sati.
Šta mi je sada činiti.
Da li će u pauzi nastupiti normalno krvarenje ili radi ovog iscjetka netreban raditi pauzu. Inače pijem 5 kutiju lindineta 20.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Radite pauzu iza svih popijenih.