Kontracepcija

zanima me...

Jadnajajadnaja

Imala sam nezasticen odnos s deckom prije sat dva i nije svrsio u mene no svrsio je sam nekoliko sati prije, doma. Postoji li mogucnost da mu je nesto ostalo i trebam li se brinuti s obzirom da mi je danas dan ovulacije, plodni su mi dani.

Dejan Šakoronja, dr. med.

Kod opetovanih odnosa i kod ovakvog slučaja postoji opasnost ostatka spermija u spolovilu muškarca i mogućnost trudnoće postoji no nije velika.

Jadnajajadnaja

Poslala sam u novu temu potpuno pitanje no jos nije odobreno pa cu napisati ovdje s obzirom da mi hitno treba info.
Imala sam mengu 17.8. I jucer mi je bio 14.dan ciklusa. Imali smo odnos no nije bilo ejakulacije, ni blizu nije bio zapravo, ali je svrsio doma sam 8 sati prije. Nakon toga je ocistio spolovilo obicnom vodom i u međuvremenu do naseg odnosa isao 2 puta na wc. Međutim ja sam 21.8. (nedjelja) pocela novi kutiju adexe koju koristim vec mjesecima, a u ponedjeljak dakle odmah drugi dan sam zaboravila popiti i popila sam u utorak u 11 ujutro (pijem ih inace oko 22h) i normalno nastavila tu vecer dalje s ostlalim tabletama, dakle u utorak sam popila dvije. Moze li doci onda do trudnoce uzevsi u obzir ove stvari?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Neće doći do trudnoće prema opisanom.

Jadnajajadnaja

Hvala na odgovoru!
Bojala sam se zbog tog sto je ipak to dan ovulacije bio jucer, a onu, drugu po redu, tabletu sam zaboravila uzet.
Znaci ne umanjuje se njeno djelovanje bez obzira sto sam ju zaboravila popit pa popila drugi dan?
I takoder (za ubuduce me zanima), dakle ako on ejakulira (van mene ili sam kad se zadovoljava) i ode barem jednom na wc mozemo li imali nezasticen odnos npr 2-3 sata kasnije (s tim da on naravno ne ejakulira u mene ni sad) bez straha cak i ako ne koristim tablete?
Odnosno zna li se mozda koliko spermiji ostaju u mokracnom kanalu nakon ejakulacije? I je li nakon mokrenja nestaju?
Hvala Vam!

Marta2712

Poštovani,
prošla menstruacija mi je trajala u razdoblju od 7.8.-11.8. ; imala sam poslije odnose sa prekinutim snošajem. Jučer ujutro sam prokrvarila što sam pripisala menstruaciji, pošto su mi kratki ciklusi i trebala je doći danas. No, međutim danas više nema krvarenja.
Da li postoji mogućnost trudnoće ili su u pitanu poli cistični jajnici ili nešto drugo.

S poštovanjem

Dejan Šakoronja, dr. med.

Jadnajajdnaja, prošlo je dosta vremena od toga što je partner ejakulirao. Samo zbog toga neće doći do trudnoče. LP-

Dejan Šakoronja, dr. med.

Marta šansa za trudnoćom postoji . Napravite test.

Jadnajajadnaja

I oprostite, zanima me je li to 100% sigurno da nece doci do trudnoce?
Bila sam pitat dva ginekologa i rekli su mi da ne bi trebalo doci, ali cijelo vrijeme su onako "ha ne znam, uvijek postoji mogucnost" pa su me jos vise zbunili s takvim odogovorima

Dejan Šakoronja, dr. med.

Mišljenja sam kao i kolege.

Jadnajajadnaja

Nakon smo sam vam napisala ono zadnje otisla sam ipak na pregled kod svog ginekologa i on mi je rekao da ne postoji nikakva mogucnost pogotovo zato sto pisem adexu vec 8-9 mjeseci, pa mi je tijelo puno tih hormona kao a isto tako nakon propustene tablete nije bilo krvarenja ni niceg pa sam kao na vrijeme popila tu propustenu tabletu. Takoder napravio je utrazvuk i rekao mi kako su jajne stanice "neaktivne" i da je nesto tanko (ne mogu se tocno sjetiti sto) i jos neke stvari, pa da ne se spremiji ni ne mogu uhvatiti.
Slazete li se?

Dejan Šakoronja, dr. med.

Slažem.