Neplodnost

Hipertireoza

jasminkaca

Poštovani,
Bila bih vam zahvalna kada bi me riješili par nedoumica..Naime, radila sam nalaz stitnjace koji glasi
T3 je 2.0 (granicna vrijednost 1,3 - 3,1)
T4 je 103 ( granicna vrijednost 66 - 181)
Tsh je 4.88 (granicna vrijednost 0.27 - 4,20)

Ne znam koliko su mi nalazi dobri ili loši...mislila sam da su dobri dok nisam pročitala da tsh treba biti inače od 1 - 2 da bi se ostvarila trudnoća itd.
Utvrđen mi je sindrom policisticnih jajnika. Mesnstruacije su mi nekad točne , nekad kasne..najviše je kasnila 20 dana.
Imam nezasticene spolne odnose već pola godine .
Zanima me što mislite o nalazu stitnjace, trebam li kakvu terapiju i hoću li ikad moći biti po svemu ovome sto sam Vam rekla majka ?!

Hvala !

Prof. dr. sc. Velimir Šimunić, dr. med.

Poštovana!

Problem nije velik i uz kontrolu liječnika lako će te ga riješiti. Ovi nalazi ukazuju na blažu hipotireozu i trebaju se ponoviti uz određivanje slobodnog T3 i T4.
Potom, vjerojatno i terapija. Što se ciklusa tiče vjerojatno nemate ovulaciju i treba je blago lijekovima potaknuti.