Neplodnost

Hormon AMH

Zabrinuta32

Pozdrav zanima me da li mi je dobar AMH 2.6ng/ml ref. Vrijednosti na nalazu 0-12.6

Martina Bračun, dr. med.

Poštovana,
AMH (AntiMullerov hormon) je jedan od markera zalihe jajnih stanica (ovarijske rezerve). Znači, pokazatelj je kvantitete jajnih stanica (preostale zalihe), dok je kvaliteta u korelaciji sa dobi žene. Vaš nalaz govori za još uvijek očuvanu zalihu jajnih stanica. Vrijednost AMH se ne može gledati kao nezavisan faktor u predviđanju vjerojatnosti trudnoće.