Pretilost

pretilost i proljevasta stolica

crna bobica

Poštovani,
moj se budući suprug već godinama bori s prekomjernom tjelesnom težinom ( 130 kg ).
Unatoč vjažbnju i biranoj prehrani koju je preporučio nutricionist, rezultati mršavljenja su vrlo skromni.
Međutim, kao još jedan problem javlja se svakodnevna proljevasta stolica ( češće noću nego danju ).
Što god da pojede, izlazi u proljevastom obliku.
Gastroenterološki pregled nije pokazao nikakve abnormalnosti.
Što nam je raditi?
Kome se obratiti za pomoć?

hvala unaprijed

Mr. sc. Tamara Poljičanin, dr. med.

Ako nije učinjena infektološka obrada potrebno ju je svakako napraviti ukoliko Vaš budući suprug ima više od 4 stolice dnevno i ako su tekuće ili rijetke. S obzirom na njegovu težinu indicirano je farmakološko liječenje a možda čak i postavljanje intragastričkog balona i kirurško liječenje (niste naveli koliko je visok tako da nisam sigurna koliki je ITM, boluje li i od nekih drugih bolesti i da li su preduvjeti zadovoljeni).