Rak debelog crijeva

Pat scan

mariobrki

Poštovani,

Molim Vas da mi rečete da li postoji način izvršiti pat scan snimanje preko zdravstvenog sustava i koja je procedura ili je jedini način plaćanje privatniku. Također gdje se usve nalaze Pat scan aparati u Hrvatskoj. Otac je operiran u studenom 2007, dukes c debelog crijeva, bez okolnih metastaza. Nakon operacije je primao xelodu mjesec dana, a u veljači ove godine je krenuo na prvu kuru od 5 ciklusa po 5 dana intravenozne kemoterapije.

Puno hvala!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

U R. Hrvatskoj, trenutno je PET/CT-pretragu moguće napraviti samo na jednom mjestu. Liječnik-onkolog koji liječi vašeg oca zna koji je postupak i kada je potrebno učiniti PET/CT. Iz podataka koje ste naveli proizlazi da ovog trena PET/CT nije potreban vašem ocu. Potrebno je da bude provedeno svih 5 ciklusa kemoterapije. Nakon toga će stanje vašeg oca biti pomno praćeno i ako bude eventualnih znakova povrata bolesti njegov će onkolog procijeniti koje su pretrage potrebne.