Rak debelog crijeva

rani simptome raka debelog crijeva?

crohamilto

Uvazeni prof.dr. Tomek,

Dozvolite da Vas zamolim za savijet/misljenje a na temelju slijedecih informacija:

a) sin mi ima 35g
b) krajem prosle godine jedanput mu se na stolici pojavila manja kolicina svjetlo crvenkaste krvi te je tjedan dana imao bolove u lijevom donjem/srednjem dijelu trbuha
c) barem jednom tjedno ima bolove u donjem lijevom dijelu trbuha te se ponekad pojavi jako malo sluzi sa stolicom
d) barem jednom tjedno ima stolicu u obliku kuglica a dva puta mu se pojavila i stolica koja je negdje promjera deblje penkale
e) nikad nema problema sa proljevom

Pitanje:
s obzirom na njegovu dob, kondiciju, cijnejnicu da ne pusi niti ne pije, bavi se sportom, ne oscilira u tezini...postoji li mogucnost da ima ranu fazu raka debelog crijeva...te koliko marker moze pomoci da se utvrdi treba li na kolonoskopiju ili ne?

Hvala,

zabrinuta majka

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Ne mogu, niti smijem davati dijagnoze samo na temelju opisa simptoma i stanja bolesnika. Preporučam vam da sina nagovorite da ode liječniku, najbolje gastroenterologu, na pregled. Liječnik će pregledom utvrditi stanje vašeg sina i odrediti daljnje potrebne pretrage pa i kolonoskopiju.