Rak dojke

mastopathia

anatoni

Postovani!
Imam 35 godina. Kod dva ultrazvucna pregleda dojke uocena je kvrzica promjera 7mm. Preporucena mi je punkcija zbog predostroznosti jer mi je majka bolovala od karcinoma dojke. Molimo Vas da mi malo objasnite slijedeci nalaz.
Citoloski nalaz: U razmacima se vide manje nakupine stanica zlijezdanog epitela dojke s blagom anizocitozom mjestimicno, pojedinacni histiociti, ekstracelularna mast (pise jos jedna rijec, ali je prekrivena pecatom pa je ne mogu procitati).
Dg: Mastopathia fybrocystica
Preporuca se kontrolna citoloska punkcija za 6 mjeseci.

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

Radi se o benignim, dakle dobroćudnim promjenama. Postupite prema savjetu liječnika. Preporučam vam također da pročitate neke moje ranije odgovore na ovom forumu koji se odnose na pitanja u svezi fibrocistične mastopatije, zapravo fibrocističnih promjena jer se ne radi o bolesti(patija).