Rak dojke

Punkcija

suncica

Poštovani molim vas da mi pojasnite dolje navedeni nalaz punkcije dojke.

VRSTA MATERIJALA :
Punkcija dojke pod kontrolom UZV
NALAZ :
U razmazima punktata hipoehogene,inhomogene lezije veličine 8 x 10 mm na 5-6 h lijeve dojke vidi se nešto kohezivnih nakupina stanica žljezdanog epitela, fragmenti masnog tkiva i elementi periferne krvi.

Hiperplazija žljezdanog epitela

DG : N609

Veliko hvala !!!

Mr. sc. Rudolf Tomek, dr. med.

U ovom citološkom nalazu nema znakova zloćudnog tumora. Međutim, citološki nalaz nije potpuno siguran. Da bi st bili potpino sigurni da pinktirana tvorba nije zloćudni tumor, nužna je biopsija/odstranjenjen tvorbe i patohistološki pregled tvorbe iz diojke.

maja222

Poštovani,
Ovo su moji nalazi punkcija pa bih Vas molila da prokomentirate.

U razmacima punktata zone u GLL dojke vidi se dosta manjih i većih nakupina plaža stanica žlijezdanog epitela, brojne gole jezgre ,ružičati detritus i erotrociti.

Unaprijed zahvaljujem