Rak vrata maternice i HPV

Molim savjet

Lili23

Poštovana dr.
25 mi je godina.Posljednjih 5 godina imam stalnog patnera s time da sam prije njega imala dvojicu.Svake godine radim papa test.U početku sam imala problema sa gljivicama(candidom).U protekle dvije godime papa test je u potpunosti bio u redu, nije bilo niti candide.Koristim Yasmin već 3 godine radi mikrocističnih jajnika ali i kontracepcije.
Zanima me da li bi bilo dobro izvaditi briseve na klamidiju ,mikroplazmu,ureoplaznu,aerobe,anaerobe jel ih nikada nisam vadila ili je dovoljan samo papa test?
Ukoliko smatrate da je potrebno napraviti još koji bris molim vas kažite.
Hvala.

Marija Hršak, dr. med.

Poštovana, ukoliko Vam je PAPA test uredan, te nemate nikakvih simptoma u smislu peckanja, svrbeža u rodnici ili pojačanog iscjetka, ne trebate raditi nikakve druge pretrage, već samo redovite ginekološke preglede.