Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Crvenilo i pečenje lica

morigan

Poštovani,
Već u posljednjih mjesec dana imam nenormalno crvenilo cijelog lica i čela koje ne prolazi, popraćeno pečenjem, svrbežom, žarenjem i zatezanjem kože. Također sam primijetila da su mi vrat i prsa također crveni. Osjećaj te vrućine i pečenja je prestrašan. Inače imam vrlo suhu, a na mjestima i lagano hrapavu kožu. Napominjem da godinama ne koristim nikakve kozmetičke preparate. Imam 42 godine i redovne menstrualne cikluse (čak sam i pomislila da ulazim u nekakvu predmenopauzu). Ne znam je li u pitanju kakva druga vrste alergije (alergična sam inače na brezu i lijesak). Molim vas za pomoć - trebam li ići dermatologu ili napraviti kakav alergo-test? Puno hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da trebate obaviti pregled dermatologa. Alergološka testiranja prije toga ne (ne mora se raditi o alergiji).

morigan

Puno vam hvala.