KB Dubrava
Zagreb,

Herpes ili samo prišt?

BunnyBear13

Poštovani, iznad usnice mi se pojavila oteklina bolna na dodir. Čini mi se da je u sredini začepljena pora i da bi moglo biti riječ o potkožnom prištu. Ali ispod tog mjesta mi je usnica blago crvenkasta. Herpes na usni sam imala samo jednom prije 3 godine i trebalo je preko 3 tjedna da prođe. Ne mogu nigdje naći podatak da li je oticanje simptom herpesa i strah me da bi mogao biti ponovno herpes. Trenutno nemam drugih simptoma, ne svrbi me i ne peče. Jako je natečeno, boli ako stisnem i zateže me. Da li da počnem preventivno mazati s herplexom bez obzira da li je herpes ili prišt?

Krešimir Musa, dr. med.

Po Vašem opisu najvjerojatnije se radi o folikulitisu tj. prištiću, a ne o ponovnoj pojavi herpesa. Pokušajte primjenjivati lokalnu antibiotsku mast tijekom nekoliko dana.