Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

Kondilomi i širenje

Mate007

Poštovani doktore,

Mojoj djevojci su prije nekoliko mjeseci dijagnosticirani kondilomi na vanjskom dijelu spolovila, koje je više puta uklanjala tekućim dušikom. Već mjesec dana se nisu pojavili novi, pa me zanima (1) može li ona masturbacijom pospješiti nastanak novih kondiloma?

Također su i meni dijagnosticirani kondilomi i to na glansu te su prije par dana i uklonjeni tekućim dušikom. S obzirom da se nalaze samo na glansu, (2) zanima me smijemo li imati odnose uz korištenje kondoma, odnosno je li kondom dovoljna zaštita u ovom slučaju?

Hvala Vam i pozdrav.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Masturbacijom ne bi trebala pospješiti nastavak novih kondiloma. Možete imati odnose uz kondom i on je dovoljna zaštita.