Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Kvržice na Penisu

isacxone

Zdravo,registrovao sam se na forum u nadi da mi mozete pomoci,kao i pojasniti o cemu se radi,naime prije par mjeseci su mi se pojavile kao neke krvzice pored samog penisa,bile su male pa su vremenom malo narasle,kao totalni ne poznavalac jako sam zabrinut,Stvarno ne znam o cemu se radi,prilazem par fotografija :

http://i.imgur.com/YI05eLp.jpg

http://i.imgur.com/6pzQJpJ.jpg

Hvala.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Fotografije su relativno lošekvalitete, ali najvjerojatnije se radi o kondilomima koji su uzrokovani HPV virusom. Zbog potvrde dijagnoze i liječenja obavezno se javite dermatovenerologu.

isacxone

Hvala na odgovoru,koliko se sigurno da je to to ,i mozete li mi dati vise informacija da li je opasno,izljecivo ..

isacxone

Jos da dodam informaciju da sam par puta i raskrvario (slucajno depilirajuci se) kao i da me ne boli pri dodiru niti svrbi,absolutno nista.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Sigurno nije i zato sam Vam preporučio potvrdu ili isključenje dijagnoze kod dermatovenerologa. Tamo ćete saznati sve informacije. Liječenje je obično dugotrajno. Dolazi u obzir krioterapija, premazivanje podofilinom, elektrokoagulacija, imiquimod krema itd.

isacxone

Hvala ,takodjer sam preko interenta nasao dosta tema vezanih za kondilome i o tome kako se mogu vrlo lahko izlijeciti (skinuti) obicnim sircetom (octom) ,naime efekat je skoro pa 100% ,sta vi kao strucno lice mislite o tom nacinu lijecenja kondiloma.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da ima mnogo boljih načina liječenja. Liječenje treba prepustiti specijalisti.

pegi25

Poštovanje

Imam nekih 2 mjeseca kvržicu na penisu.Nalazi se na koži penisa.Ne boli na dodir niti svrbi,nepomična je,ne može se istisnuti no ne nestaje.U središtu kvržice kao da je bijele boje.Zanima me što je i hoće li se samo povući i da li je uopće opasno.Stavio sam sliku pa vas molim da pogledate. Hvala vam unaprijed

http://oi40.tinypic.com/wl7n8x.jpg

http://oi40.tinypic.com/206ifyr.jpg

http://oi41.tinypic.com/iwq62v.jpg

http://oi40.tinypic.com/206ifyr.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjeroajtno se radi o upalnom procesu, možda u upali žlijezde ili dlačnog folikula. Za početak bi trebalo pokušati s lokalnim antibiotikom.

adzagus

Poštovani!

Partner i ja mažemo canesten kremu već neko vrijeme jer se meni pojavila candida, te sam i koristila canesten vaginalete pa bila kod ginekologice na pregledima i ona mi je propisala royazol i lactogyn zbog candide i upale,mijesane flore. (Moram jos napraviti cervikalne briseve zbog ascusa i tipizaciju na hpv, ali receno mi je da je to za svaki slucaj jer se ascus povezuje u mome stanju s upalom i gljivicama)
Partner i ja kad imamo odnos koristimo kondom i uvijek pazimo.
Sada izbjegavamo seks, ali kazem, kada i imamo odnos, koristimo kondom.
Medutim, jucer smo imali 'seks preko odjece' i zbog iritacije je mene kasnije peckalo pa smo odlucili da to sada vise necemo prakticirati.
Danas se njemu pojavila kvrzica poput pristica/plika/zulja na samom glavicu i uzasno ga boli, pogotovo pri dodiru.

Zanima me, jel moguce da je to samo iritacija ili je nesto ozbiljnije u pitanju? Pozdrav.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Iritacija vjerojatno nije, a o čemu je riječ ne mogu Vam reći.

imakrpa

Imam problem vec duze vrijeme (dvije godine) imam nekakve male bradavice po rubu glavica. Mislio sam da ce proci ali one se ne sire niti nestaju . Nista ne boli niti pecka niti svrbi. Kad je penis opusten one se nedva vide a kad je u erekciji odlicno se vide. Izgleda kao hrapava koza. Molio bi za pomoc

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Riječ o normalnim žlijezdama u tom području.

MM985MNE

Postovani,

Već duže vrijeme imam problema sa crvenim tačkicama na glaviću penisa, koje se periodično ponavlja, međutim svaki naredni put postaju veće i broj tačkica se uvećava. Napomenuo bih da je moja partnerka radila HPV testiranje, te da joj je ustanovljeno prisustvo HPV virusa tip 58. Ja lično nisam radio laboratorijske nalaze ali mi je urolog rekao da nije ništa opasno i u dijagnozi mi je napisao da imam blage izrasline u vidu crvenih tačkica i nije konstatovao dalje liječenje.

Molim Vas da ako možete mi pomognete da uspostavim pravu dijagnozu i način kako da tretiram navedeni problem.

http://i.imgur.com/l5n7m4a.jpg

http://i.imgur.com/ch0YUZW.jpg

http://i.imgur.com/V9mKWXx.jpg

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vaše promjene nisu povezane s HPV-om. Takve promjene za sada ne zahtjevaju liječenje, jer se ne radi o nekoj bolesti.