Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Madez

dea511

Postovanje, tijekom trudnoce mi se postojeci ispupceni madez uvecao i jos vise ispupcio, pa je trenutno na mjestu sklonom iritaciji. Proslo je tri mjeseca od poroda, on se jos nije vratio u prvobitno stanje, te cesto na odjeci vidim tragove nekakve zuckaste tekucine koja curi iz njega, maloprije je cak bilo 2 kapljice krvi. Imam li razloga za brigu, te dali moze to biti melanom. Unaprijed hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Savjetovao bih Vam pregled dermatologa da se vidi o čemu je riječ. Napamet nije moguće reći nešto više.

july007

Postovani,
uklonila sam 2 madeza i molim vas za tumacenje phd analize.
dijagnoza:naevi epidermodermales.
pod 1. Je primljen resicasti tumor 12mm uze baze,pod 2. Resicasti tumor promjera 10 mm na koznoj peteljci oba gradrni od zrelih nevus stanica u papilama epidermisa i podlezecem dermisu.promjene su u cijelosti odstranjene.

Unaprijed hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Uredan nalaz. Normalni madeži.

Akica5

Dobar dan, imam mladez u velicine i boje zrna kafe. U posljednja 3 dana jako me boli oko mladeza i mladez, veeras sam primjetila sitnu zuckastu tackicu, kao da mi se je zagnojio. Da li ima potrebe da idem ljekaru? I mozete li mi pomoci?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Najbolje bi bilo da odete kod liječnika. Ipak, ne vjerujem da je nešto ozbiljnije.

icy

Poštovanje, imam 27 godina i mnogo atipičnih madeža po tijelu koje redovno kontroliram. Od prije 2 godine idem u istog dermatologa radi slika madeža i njihovog pračenja. Jedan madež koji se nalazi na leđima je počeo nakon trudnoće tamniti, nije mijenjao oblik i veličinu. Dermatolog mi je rekao da dođem na kontrolu nakon 3.mjeseca ( inače su kontrole jednom u godini) da vidimo da li ga treba ukloniti. Nakon tri mjeseca još je dodatno potamnio te mi je preporučeno uklanjanja. Nakon toga sam počela previše obračati pozornost na njega i sada imam osjećaj da me svrbi. Zanima me, da li je moguće da je madež maligan a da dermatolog to ne uoči bez obzira na redovne kontrole? I da li bi po Vašem mišljenju trebala što prije ukloniti taj madež jer se pregled čeka 2.mjeseca? Moj dermatolog je rekao da nije hitno ali da se mora ukloniti, ali ja sam sva u strahu. Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mislim da trebate ukloniti madež, ali da nije tako hitno.