Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Očitanja nalaza

Nena2801

Poštovani! Molim Vas da mi protumačite nalaz, pošto sam termin kod dermatologa dobila tek krajem4. mjeseca. Madež s leđa je uklonjen a ovo je patohistološki nalaz:
Materijal je isječak kože veličine 2:1omg,7 cm sa smeđom makulom promjera 0,7 cm. Histološki je tvorba simetrična, građena od gnijezda i nakupina melanocita smještenih na dermoepidermalnoj granici i u dermisu. Prisutan je "shoulder" fenomen, mjestimice se vidi premoštavanje ("bridging"blunk i nasumićna citološka atipija. U podležećem dermisu se žarišno nalazi oskudan infiltrat limfocita uz pokoji pigmentofag. Resekcijski rubovi su uredni.

Patohistološka dijagnoza
Naevus dysplasticus
Unaprijed hvala!

Krešimir Musa, dr. med.

Poštovani,
radi se o normalnom madežu koji je promjenjene strukture, ali sasvim bezopasan.

Nena2801

Puno Vam hvala na odgovoru!