Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

opadanje kose nakon poroda

Danijela

Postovani, cetiri mjeseca nakon poroda pocela mi je pojacano opadati kosa. Znam da je to normalno uslijed hormonalnih promjena ali cini mi se ipak dosta jako...Da li koristenje Vichy-eve linije Dercos s ampulama ista znaci?

dr. Dinko Kaliterna

Bojim se da ne znači ništa, radi se o prirodnom procesu na koji se ne može utjecati i zato ne brinite osim ako potraje duže od 12 mjeseci.

Charlie15

Poštovani,molim za pomoc.
Naime,rodila sam prije 8mjeseci.Nakon sto sam izgubila mlijeko s dva mjeseca djetetova života(jer je bio u bolnici) kosa mi je drastično počela opadati(svjesna sam da je to normalno) medjutim je promijenila strukturu vidljivo.Imala sam izrazito kovrčavu kosu a ona je sada tanka,rijetka ravna,masti se vec drugi dan od pranja.Jednostavno to vise nije moja kosa,i ide sve gore i gore.Probala sam neke šampone ali bez pomoći.
Puno vam hvala na uputama.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno je kod Vas riječ o tzv. postpartalnom opadanju koje se javlja nakon poroda i oporavlja spontano, ali je za to potrebno više mjeseci, pa i do godine dana, Ipak, ako se stanje ne popravi, trebalo bi napraviti thihogram (pretraga anallize vlasi).