Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Oziljci od akni

Ivona117

Postovani!Pijem roaccutanne vec mjesec dana zajedno sa diane 35.Stanje mi se popravlja,no ostaju vidljivi oziljci koji nisu jako duboki,ali dovoljno da se primjete.Stoga,imam pitanje sto je najucinkovitije za rjesavanje oziljaka od krema pa sve do lasera i kakve su cijene?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Dok uzimate Roaccutane ne dolaze u obzir nikakvi tretmani. Koji bi tretmani bili prikladni za Vas, možete saznati samo na pregledu, ali ožiljci se mogu samo ublažiti, a ne i ukloniti.

Hana094

Lijep pozdrav! Molila bih za pomoć. Naime,prilikom depilacije lica (kremom za depilaciju) došlo je do većih ožiljaka na području pored uha,dakle solufa ; i sa jedne i druge strane,izgledaju kao veliki crveni plikovi,kao žive rane na licu. Možete li savjetovati što koristiti da bi se stanje vratilo u normalno? Prvi put sam depilirala solufe kremom i ovo je očito negativna reakcija. Imam 22god i koža mi je suha,osjetljiva. Ovo se dogodilo prije 3 dana i ništa do sada nisam koristila,stanje je isto. Dobila sam preporuku od kozmetičarke da koristim Pantenol rastvor tečni iii Pantenol - međutim nikada ovo nisam koristila niti znam da li kupiti u ljekarnama ili DMu? Kakvo je Vaše mišljenje??-da li se plikovi mogu otkloniti ili pak ne? Preporuka što činiti? Hvala puno unaprijed

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Mažite Bepanthen kremu koja se kupuje u ljekarni. Nakon desetak dana, vidjet ćete što će zaostati.

Hana094

Hvala puno na odgovoru iako ne razumijem ovaj dio da ću vidjeti što će zaostati ?! Sutra ću odmah kupiti kremu u ljekarni. Ako može još da Vas pitam za prijateljicu ona ima opekline na stražnjici,da li također može kupiti istu kremu kao ja? Mislite li sa Sudokrem može pomoći?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vidjet ćete hoće li zaostati ožiljci i kakvi će eventualno biti. Prijateljica može kupiti istu kremu. Ne znam kakva je to krema Sudokrem.

Filip0

Bok, pijem Roaccutane već duže vrijeme, oko 5 mjeseci, i dobro ga podnosim. Pa me zanima mogu li uz taj lijek piti i sportsku prehranu, proteine, kao dodatak prehrani ?

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete.