Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

Poliklinika Zagreb
Zagreb, Lavoslava Ružičke 30C

promjena boje kože

maše

Poštovani od ljeta na unutarnjoj strani nožnog zgloba imam nekakvu smeđu fleku na obje noge. Boja je kao pjege nekakva smeđa. U razini koze nista se ne ljušti ni ne smeta. Dermatologu sam naručena ali dosta se čeka. Možete li približno reći o čemu se radi. Nestrpliva sam i malo zabtinuta, inače sam svjetle puti.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Nažalost, niti približno.

Nikiii74748596

Postovani,zanima me dali mogu uz tablete Betatene (prirodni karotenoidi dobiveni iz alge dunaliella salina) pise da je to dodatak uz prehranu prakticirat i solarij,posto sam jako svetle puti i zelim poprimiti podlogu prije ljeta.Krostim i yazz plule (kontacepcijske pilule ) ali mi je doktor rekao da Betatene nece smanjiti njihovu djelotvonost.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Možete uz karotenski preparat na solarij. I neće smanjiti učinkovitost kontracepcijkih tableta.

JaEla123

Poštovani,

primjetila sam promjene na koži, odnosno na stražnjoj strani lijeve bedre, za koje neznam što bi bilo uzrok, izgled im je kao svjetlosmeđe mrlje. U prilogu Vam šaljem sliku.

Lp

https://postimg.org/image/93v7liafr/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Promjene su nespecifične i diskretne i vjerujem da će se povući same od sebe.

mija1986

Postovani dr.,prije jedno godinu mi je oko vagine pocela bijeliti koza,poslije se prosirila na oko anusa,i pomalo se siri,i svrbi me,a nisam jos bila na pregled,,a samo na tim mjestima mi je izbjelila koza,nigdje drugdje,a i inace imam problema i sa hemeroidima,vanjske imam,zanima me sta moze biti ,jesu u pitanju neke gljivice ili u najgorem slucaju vitiligo,hvala

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Može biti vitiligo ili lichen sclerosus et atrophicus. Ali bez pregleda se ne može postavti točna dijagnoza.