Dermatovenerologija

anonymous

Krešimir Musa, dr. med.

KB Dubrava
Zagreb,

Svrbež i crvenilo na penisu

milica33

Poštovani,suprug mi već 20 dana ima crvenilo i jako ga svrbi ispod kožice na glavicu.Mazao je nivea kremom ali ništa.Počeo je da maže sa plimicol kremom i dobro je dok je kreme na tom području,čim se krema osuši užasno ga svrbi.Pa sad ne znamo sta da radimo,da li bi pomogla canesten krema ili nekakva druga?Zahvaljujem na odgovoru.

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Canesten i Plimycol je isto. Ako ne pomažu nakon 10 dana upotrebe, ne radi se o gljivičnoj infekciji Candidom. Vjerojatno je riječ o iritaciji tj. iritativnom dermatitisu. U tom slučaju mora mazati neutralne kreme više puta dnevno i biti spreman da će se promjene ponavljati.

roni75

Postovani molim vas da pogledate sliku u linku. Ovakvo crvenilo nekad traje i po pola godine pa se samo povuce i opet se pojavi. Nekad svrbi ali uglavnom ne. Sta bi to moglo biti?

http://postimg.org/image/5l2cw3fpl/a39498c1/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Vjerojatno se radi o razlici u prokrvljenosti koja je normalna.

encil

zadnjih godinu dana poslije odnosa već tri puta mi se pojavilo jako crvenilo izraženo točkicama na glaviću i kožici koje me je jako svrbilo i peckalo,
poslije tretmana od 3 dana canestenom bi nestalo ,
supruga je juče dobila mikrobiološki nalaz vagine na kojima joj je diagnostikovana bakterija E.Colli ,
doktorica je prepisala da oboje konzumiramo 2x1 doksiciklin 10 dana ,
inače ovaj zadnji put osip je znatno manji kako to zna da bude i točkice znaju da budu duplo veće , slika spolovila je u prilogu , što da radim doktore , poz

http://postimg.org/image/r4qdq6gip/62ce08db/

http://postimg.org/image/r4qdq6gip/

Doc. dr. sc. Krešimir Kostović, dr. med.

Promjene izgledaju kao iritacija, ali se ne može isključiti niti Candida infekcija. E. colli vjerojatno nema veze s tim. Terapija ovisi jer je riječ o iritaciji ili Candida infekciji. U prvom slučaju blaži kortikosteroid (npr. Afloderm krema 3-5 dana), a u drugom antimikotik (npr. Canesten krema desetak dana).