Fizikalna medicina i rehabilitacija

distonia torticolis

Vladimir

Lijepo Vas molim, odgovorite mi, što je distonia torticolis, u smislu njezine dijagnostike, nastanka, terapije.
Zahvaljujem.
S poštovanjem,
Vladimir

mr sc dr Porin Perić

Poštovani Vladimir!

Radi se o primarno neurološkom poremećaju koji dovodi do iskrivljenja vrata u različite pozicije, najčešće u jednu stranu, koji je dosta reziustentna na primjenu fizikalne terapije i dosta ovisan o vašem aktualnom psihičkom statusu. Uzroci su različiti, a budući bolest spada u domenu neurologije, za detaljnije informacije molim konzultirati nekoga od kolega neurologa.

Lijepi pozdrav, mr.sc.Porin Perić
spec.fizijatar-reumatolog