Nefrologija

oticanje

KATARINA

Postovani!!!Pre dve godine sam pocela jako oticati.Izbacujem jako malu kolicinu tecnosti uz jako peckanje.Uvise navrata sam radila urino kulturu i uvek je nalaz bio sterilan.Otoci se najvise pojavljuju na licu i rukama.Ustanovljene su mi male ciste na oba bubrega,ali lekari kazu da to nije razlog oticanja.Svremena na vreme uzimam lasix i pomogne mi,ali cim prodje dejstvo,opet isto. Molim vas za savet. Katarina

prof.dr.sc. Petar Kes

Poštovana, edemi (otoci) ne moraju biti isključivo posljedica bolesti bubrega. Za početak zatražite pregled interniste, a u slučaju da on procijeni da postoji potreba za nefrološkom obradom obratite se nefrologu. Terapija koju uzimate je simptomatska - usmjerena je protiv simptoma, a ne bolesti (nije dijagnosticirana). Kako lijek (Lasix) može biti i štetan nije ga dobro uziati bez čvrstog razloga - dijagnoze.Sa štovanjem, prof.dr.Petar Kes