Oftalmologija

Ablacije i rupture mreznice

sefa

Imam pitanje u vezi oca imo je operaciju oka 2012 godni sa dijagnozom H33 -Ablacije i rupture mreznice st post PPV oc sin Pseudophakia oc sin Glaucoma chr oc dex nakon te operacciju skidanje mrene sadasnje stanje mu je da skroz slabo vidi to lijevo oko pa zanima dali ima tu kakva pomoc doktor mu je prepisao kapi za tlak i umijetne suze.

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Za sprečavanje propadanja vida najvažnije je pristupiti operaciji “pars plana” vitrektomije (PPV) u što kraćem roku od nastanka ablacije mrežnice(sati i dani). Šanse za oporavak vida 2 ili 3 godine nakon operacije su malene, ali kako ne bi nastupili još veći problemi treba redovito pratiti i liječiti glaukom.

sefa

Dali bi ti operacija ponovna pomaogla posto je prilikom prve operacije leca ugracenakoja je kod svakog pregleda zamucena i sve vise ima problema i sa desnim okom od toga lijevog

dr. sc. Adrian Lukenda, dr. med.

Bez pregleda je teško reći o čemu se radi, posebno vezano uz problem sa zdravim okom.