Otorinolaringologija

Čvorić na glasnicama

bikili

Poštovani,molim vas da mi pojasnite nalaz moje majke i šta vi preporučujete. Unaprijed hvala.

Otoskopskiomgbostrano lagano zamućeni bubnjići bez svježih pat. promjena
Rinoskopski i ORF nalaz b.o.
Vrat slobodan
ILS: u području granice srednje i prednje trećine lijeve glasiljke manji nodus vel. zrna bibera,uz uredan ostali nalaz
DG: Nodus plicae vocalis I.sin
TH: U obzir dolazi op (direktoskopija i ablacija čvora)
Javiti se po odluci za op.,prethodno uraditi obradu za ETA.

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, budući u nalazu piše samo da se na glasnici nalazi čvorić, bez opisa morfologije i točno postavljene dijagnoze, ne postoji mogućnost detaljnijeg tumačenja nalaza. Čvorić može biti npr. polip, cista, granulom, teleangiektazija, ulkus itd.; preciznija dijagnoza se može postaviti pregledom glasnica laringoskopom, fiberendoskopom i sl. metodama.