Otorinolaringologija

glasnice

zenon

Imam problem s glasnicama, svako jutro se budim jako promukla, te me kao boli grlo,ali to sve prođe nakon nekog toplog napitka.
Krajnike sam operirala prije šest godina, te mi se tj problem javio tada ali je sada sve gore.
Išla sam više puta kod doktorice i ona kaže da nije ništa,da nisu upaljene.

Domagoj Parazajder, dr. med.

Promuklost koja prolazi najčešće ne govori o ozbiljnom organskom poremećaju (polipi, tumori i slično), jer je tada promuklost uglavnom stalna. Prolazna promuklost može biti posljedica funkcionalnih problema sa glasom (obično kod prevelikog naprezanja glasa), moguće i zbog lošeg disanja na nos kada se posljedično suši sluznica donjih dišnih putova. U svakom slučaju, učinite običan orl pregled (liječnici opće medicine nemaju aparaturu-instrumente za gledanje glasiljki), kako bi problem što efikasnije riješili. Lijepi pozdrav!

tinkaaaaa03

Poštovani majka mi mora na operaciju glasnica,već dugi niz godina aktivni je pušač,pa ima oblik Reinkeova edema.Zanima je šta može jesti poslije operacije?LP

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, preporučuje se konzumiranje kašaste ili meke hladne hrane ili hrane sobne temperature.