Otorinolaringologija

snimak sinusa

enidica

uradila sam snimak sinusa to jest rtg pns

Na snimku pns isti su uredne prozračnosti.Manja crista septi nasi u lijevo.ako moze pomoc sta znaci

Hvala

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, crista septi nasi opisuje deformaciju nosne pregrade u vidu grebena koja obično nastaje zbog "iskakanja" bazalnog ili donjeg ruba septuma iz koštanog žlijeba. Može biti bazalna čitavom dužinom ili imati uzlazni tijek. Obično je hrskavično - koštane građe. U slučaju postojanja smetnji, indicirano je njezino operativno uklanjanje.