Otorinolaringologija

i što sad

damir2303

Ovako.Prije dvadesetak dana naglo sam izgubio sluh na lijevom uhu do mjere da mi je jako otežana komunikacija...Na desno ne čujem već 20ak godina-tek nekih 20%.
Na orl ne znaju što je. Audiogram pokazuje da ne čujem, rengen pokazuje da je sve ok. Doktor zaključuje da ne zna što je, i pripisuje mi dva spreja za nos i predlaže da se naručim kirurgu u Zgb. Naime na desnom uhu postoji perforacije..uz obrazloženje da se operacijom bubnjiće može povećati čujnost cca 25-30%
U zgb pak kirurg kaže suprotno kako to još nije za operaciju jer operacija bi još smanjila čujnost zbog čišćenja košćica unutar uha.. No isto tako diagnosticira stabilnu kroničnu upalu uha i kaže da je moguć povrat sluha kad se to smiri ali ne daje nikakvu terapiju. Na moj upit o terapiji odgovara-ne ništa nije potrebno osim onih sprejeva koje vam je dr pripisao...
E sad molim vaše mišljenje.. ako je upala, može li to bez antibiotika, i ima li mogućnosti povratka sluha djelomićno ili nešto više...

damir2303

budući da nema odgovora nadopinit ću sa jednom mogučnošću
naime lutanjem netom , koji mi trenutno jedini omogučava solidnu komunikaciju, naišao sam na postove o eustahijevoj cijevi ili tubi te njenom začepljenju. Prema nekim navodima neki moji simptomi odgovaraju i tom problemu..naime osjećaj pritiska , začepljenosti u uhu ( lijevom dok primjerice na desno čujem manje ali nemam taj osjećaj)
Ispuhivanje nosa sa zatvorenim ustima ne daje rezultata... desno da ali lijevo ne
gnojni iscjedak u grlu od sinusa.....Dakle po mom indikacije postoje ali ni jedan doktor to nije pominjao
doduše ja stalno koristim sprejeve za nos kako mi je doktor pripisao ali...
Ili se ja to samo nadam da ću ipak jednom čuti malo bolje ????

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, prepišite nalaz tonskog audiograma i timpanometrije, kao nalaz ORL specijaliste – otologa kako bi mogli dobiti odgovore na Vaša pitanja. I jedina „solidna komunikacija“ na koju se trebate osloniti je izravna i osobna komunikacija sa Vašim doktorom.