Otorinolaringologija

molim strucno misljenje

sunce3010

Pozdrav! Prije svega, ispricavam se ako otvaram novu temu a slicno vec postoji
Imam dugotrajan problem sa zacepljenim nosom, vise od godinu dana koristim OPERIL kapi u spreju..i to mi pomogne, iako mi svi govore da to nije dobro (kao sto i sama znam). Od jucer mi je zacepljeno lijevo uho, bila sam kod doktorice opce medicine koja mi je rekla da mi uho nije upaljeno nego da mi je vjerojatno zacepljena Eustahijeva cijev i da koristim sprej za nos..To i cinim, ali eto i dalje mi je zacepljeno uho, a i nos. Jako se bojim otorinolaringoloskog pregleda, iako znam da mi ne gine- ovo moram nekako rijesiti. Znate li mozda sto je posrijedi? Trebam li se bojati? Kako izgleda pregled i jel boli? Hvala Vam unaprijed na odgovoru, LP

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovani, začepljenost uha, odnosno pripadajuće Eustahijeve tube jednostavno se dokazuje pregledom bubnjića ( nedostaje ili je skraćen trokutasti refleks), nosa ( vidljiv je edem sluznice nosnih školjki), epifarinksa ( vidljiv je edem ušća Eustahijeve tube), odnosno audiološkom obradom ( tonskim audiogramom i timpanometrijom), Svaki nabrojani pregled je potpuno bezbolan. Evidentno je da imate zatvorenu Eustahijevu tubu; da li se radi o edemu sluznice ušća ili lumena, pokazat će prethodno navedene pretrage.