Otorinolaringologija

operacija krajnika

samoborcek

Poštovani,
moja kćerka ima 25 godina I doktor ju je savjetovao da uradi operaciju krajnika jer stalno ima gnojne upale. Brine ju postoperativni process jer je u random odnosu
I može dobiti slobodno max 4-5 dana. Da li će ona biti sposobna za rad nakon tog kraćeg perioda oporavka?
Unaprijed zahvaljujem na odgovoru.

Mr. sc. Rozita Gulić, dr. med.

Poštovana, prvih 10-tak dana nakon operacije nepčanih tonzila možete očekivati grlobolju i nelagodu prilikom gutanja tvrđe hrane koja se u pravilu u tom periodu mora izbjegavati. Najučestalije postoperativno krvarenje nastaje upravo između 7. i 10-og postoperativnog dana. 4-5 dana postoperativnog oporavka je malo prekratko vrijeme za vraćanje radnim obvezama; dvostruko manje od preporučenog.