Otorinolaringologija

otežano disanje i gutanje

Postovani,
Već sam godinu dana imam prehlade, viroze, upale grla. Preko ljeta je prestalo (vjerovatno zbog kupanja u moru), ali sad se ponovno vratilo. Već mjesec dana teško gutam i dišem zbog sekreta koji se cijedi iz sinusa,zna me koji dan zaboliti grlo ili promuknem. Skroz sam izgubila apetit i često me boli želudac.
Aktivno se bavim pjevanje i već me nakon tjedan dana pjevanja zna zaboliti grlo. Užasno se bojim da ne bi oštetila glasnice. Inhaliram se skoro svaki dan i pijem čajeve ali ne pomaže.

Sto mi je ciniti?

Molim Vasu pomoc i zahvaljujem!

Domagoj Parazajder, dr. med.

Poštovana, za početak je definitivno potreban orl pregled, kojim će se uvrditi posotij li kod vas kronična upala sinusa, problem sa mandulama (krajnicima ), ili nešto treće. Sukladno nalazu, propisat će se i terapija te eventualna dodatna obrada. Sretno!