Otorinolaringologija

zarastanje rana u nosu nakon 17 dana tampona

zdravko.mileni

17 dana sam bio u bolnici zbog puknuca i obilnog krvarenja kapilare 6 dana nakon septoplastice.
5 puta su mi stavljani tamponi, sto na zivo sto pod anestezijom.
sad sam doma i mirujem, nosnice su mi izderane i sporo zarastaju, krvna slika mi je ok.
dobio sam mast NISITA, da rastapa kraste, koliko bi otprilike trebalo da mi to zaraste?
i u 10 dana sam 5 puta bio po anestezijom, sto na udah sto venskim putem. postoji li mogucnost ostecenja srca?
hvala!

Domagoj Parazajder, dr. med.

Nisita mast može se mazati umjesto ranije preporučenog betriona. Ukoliko su anestezije protekle uredno (pretpostavljam da jesu), ne bi trebali mati nikakvih posljedica. Još jednom sretno!