Otorinolaringologija

Zastitna injekcija

palermo

Postovani, imam sina od 5 ,5 god, koji ima ceste upale grla, krajnika i teski kasalj koji ga gusi. Do sad je pio raznorazne lijekove ali slabo pomazu. Sada su mi preporucili neku zastitnu inekciju koja se prima svaki 21 dan. Pa vas lijepo molim nesto poblize o tome ako netko ima iskustva sa tim. Hvala

Domagoj Parazajder, dr. med.

S obzirom na opisano, vjerojatno se radi o injekciji ekstencilina, odnosno depo preparata penicilina - s produljenim otpuštanjem (djelovanjem), koji se ponekad upotrebljava u liječenju infektivnih stanja. Ukoliko mi pošaljete točan naziv lijeka, moći ću vam dati detaljniji odgovor. Lijep pozdrav!