Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Bronhitis

Ivana

Molim Vas za pomoć, imam curicu od 19 mjeseci kojoj je, već četvrti put ove godine, dijagnosticiran Rhinitis catarrhalis i bronchitis diff.
Inače čim procuri nosić počinje krčanje u prsima, bez temperature ili nekih drugih simptoma. Ovaj posljednji put počela je jako kašljati noću i to suho.Pedijatar nam je rekao da to nije opstruktivni bronhitis nego početni, međutim mene sve to počinje zabrinjavati i zato Vas molim da mi kažete da li bi trebali napraviti dodatne pretrage. Uz to razmišljam o kupnji inhalatora iako ona još nikad nije bila na inhalaciji pa mi kažite par savjeta o tome.

Zahvaljujem

Dr. Darko Richter

Svakako treba posjetiti alergologa i učiniti alergološku obradu. Ovo jako liči na moguću početnu alergijsku astmu, osobito ako je imala ili još ima ekcem ili ako u obitelji među bliskim srodinicima ima alergičara.