Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Cijepivo- ospice/zaušnjaci/rubeola

Luen

Poštovani doktore,

u dilemi smo dali predškolsko dijete cijepiti sa Priorixom (koji je uveden umjesto MoPaRua za prvo cjepljenje, ono sa godinu dana), ili sa MoPaRu-om (koji je na programu još uvijek za predškolce).

Znamo da oba cijepiva imaju nus pojava, s tim da Priorix manje.
Cijepivo (priorix) se kupuje a dijete bi trebao cijepiti pedijatar jer školska dok. cijepi samo sa onim što je na programu.

Kakovo je vaše mišljenje?

Darko Richter, dr. med.

Ja sam uvijek za cjepivo s manje nuspojava.