Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

cjepivo DI TE PER POLIO

Tamara35

Dobar dan,

curica je rođena 14.02.2011. godine i 25.03.2016 prima DI TE PER POLIO (OPV), znači kada puni 5 godina i mjesec dana. Do danas se nisu javile nikave nus pojave kao da nije ni primila cjepivo.

Ono što ja u tom trenutku nisam znala jeste da se ovo cjepivo prima do 5 godine života, a od 5 se daje zamjensko (vjerojatno prilagodljivo za tu dob). Tako piše u kalendaru cjepiva BiH (mi smo iz BiH).

Zamolila bih za odgovor :Je li ok da je primljena ta vakcina u toj dobi a ne ta druga i zašto se vakcina za veliki kašalj ne smije davati kasnije?

Hvala

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Uredu je da je dobila ovo cjepivo, lijepo je da nije imala nuzpojava. Za odrasliju dob, pa čak i trudnice, postoji posebno cjepivo protiv velikog kašlja ali u našoj regiji nije dostupno.