Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Povišeni urati u krvi

mama Tamara

Poštovani, moj 12-to godišnji sin vadio je krv radi bolova u trbuhu. Svi nalazi su mu uredni i u granicama osim urata koji iznose 271 te leukocita 13,4. S obzirom da u našem mjestu nije jedan stalni pedijatar nego se izmjenjuju dva različita, dobila sam i dva različita odgovora. Jedan pedijatar mi je rekao da moramo izbaciti meso i izvaditi krv ponovo za tri mjeseca, a drugi da zanemarimo jer da to nije ništa. Sin mi nije gojazan i bavi se sportom. Sada sam zbunjena i stvarno ne znam što napraviti, ustvari trebam li se brinuti?. Unaprijed se zahvaljujem na odgovoru

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mislim da se ne treba brinuti, ponovite nalaz mokraćne kiseline, Za sada nema razloga za brigu niti intervenciju u prehrani.

mama Tamara

Hvala Vam puno na odgovoru!