Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Crvenilo po guzi

Zlatko

Imam devojcicu od 2 godine. Samo preko nici koristi pampers pelene ali joj se u zadnje vreme pojavilo crvenilo po guzi kao neka alergija. Sta raditi? Unapred hvala

Dr. Darko Richter

Najvjerojatnije nije alergija, već gljivična infekcija. Namažite nekom kremom protiv gljivica, a koja sadržava i kortikosteroid, npr. Locacorten Vioform, ili Triderm, ili sl.

Postovani,
Imam curicu od 6 mj.iskljucivo dojenu prvih 5 mjeseci,onda smo poceli s dohranom-sve sto joj pripremim pojede i nije bilo nikakvih reakcija.medjutim pred par dana sam joj ponudila kasicu od prosa i mrkvice,da bi drugo jutro(budjenje nam je oko 5 i pol) nasla ukakanu pelenu i crvenilo sa par pristica,pripisala sam to crvenilo nadrzenju od uprljane pelene.to popodne sam joj opet dala kasicu od prosa i mrkvice-i pred vecer kao na podrucji guze,crvenilo i pokoji pristic.kupila sam kremu za crvenilo i osip al ne u ljekarni,perem je obicnom vodom,jako cesto mjenjam pelenu i pustam je dosta dugo bez pelene,al pomaka nema..znaci to traje vec 4 dana.malenoj ne smeta,ne place,nema temperaturu,normalno se igra,jede..pa sad jel to obican osip il je infekcija,gljivice il mozda reakcija na proso(inace je bio proizvod al na njemu pise da moze sadrzavati tragove glutena)...hvala na odgovoru