Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dijete i spavanje

Josipa365

Poštovani,

curica (8 i pol mjeseci, 7900 kg) se po noci budi deset i vise puta tj svakih sat vremena ili cesce.
Ne vjerujem da je gladna buduci da jede tri obroka sa zlicom i dodatno mlijeka koje jos kalorijski pojacamo sa rizinim pahuljicama.
Na zalost se moze samo uspavati uz bocicu ili place.
Mislili smo probati metodu uspavljivanja koja je opisana u Vašoj knjizi tj dolaziti kada place u odredenim vremenskim intervalima dok ne zaspe.
Ono sto me interesira, da li Vam je poznato - moze li se nesto lose desiti za nju ako ju tako pustimo da place?
Takoder, okvirno, koliko je vremena potrebno da bi metoda bila uspjesna ako se svega pridrzavamo?
Hvala!

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Ništa se loše ne može dogoditi, dobar učinak se može vidjeti za 3-4 dana, u neke djece to potraje i 2 tjedna. Samo treba ostati uporan. Pri korak je da se prekine s uspavljivanjem na bočici (ili u naaručju).