Pedijatrija

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Poliklinika Salvea
Zagreb, Zagrebačka cesta 126

Dugotrajni proljev i temperatura

antonija789

Poštovani doktor, dijete od 3 i pol mj. oko 2 tjedna ima temperaturu od 38 do 38.4 i proljev (od jučer sa krvavim končićima) i pojačano slini. Bili smo na dva pregleda i krvna slika je uredna, kao i negativan nalaz na shigellu, salmonelu, adeno i rota virus. Dijete je uredne kliničke slike, lijepo spava, jede i napreduje. Bili smo na dva pregleda i doktor nas ne salje nikamo dalje, a simptomi su i dalje isti.

Prof. dr. sc. Milivoj Jovančević, dr. med.

Mislim da bi bilo dobro konzultirati infektologa. Samo prije svega treba mjeriti temperaturu kada dijete nije previše toplo odjeveno, neposredno nakon plakanja, hranjenja ili kakanja. U tom slučaju to ne mora biti značajna temperatura. Ako vidite da zaprav nema temperturu javite se gtroenterologu, može biti posrijedi alergija pa se može odlučiti o promjeni hrane (majke ako doji ili formule ako se hrani njome).